GOSPODYNI Z WIZYTĄ - 1 - odnawiamy stolik dla dziecka

"GOSPODYNI Z WIZYTĄ" - siadamy w samochód i jedziemy, by wesołym uczynić również inny dom :)

odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą

Od odnowienia stolika dziecięcego dla dwuletniej Natalii rozpoczynamy cykl, w którym będziemy odwiedzać naszych czytelników i odnawiać, naprawiać lub całkowicie zmieniać coś w ich domu! Co to będzie, to zależy od waszych potrzeb i naszych możliwości :)OBEJRZYJ! Film na YouTube "Gospodyni z wizytą - odnawiamy stolik i krzesełka dla Natalii"

Relacja z wizyty na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania kanału, jak również do pozostawienia łapki w górę!JAK PROSTO ODNOWIĆ STOLIK i KRZESEŁKA DLA DZIECKA?

A poniżej krótka fotorelacja wraz z opisem tego, jak samodzielnie odnowić stolik i krzesełka dla dziecka.
Odnawianie tych dziecięcych mebelków zajęło nam dwa dni, bo trzeba było czekać, aż kolejne warstwy farby, kleju do decoupage i lakieru wyschną.

odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą
Potrzebne będą:
papier ścierny
farba do malowania drewna (wodorozcieńczalna)
pędzel i wałek
klej do decoupage
szeroki pędzel do decoupage
lakier wodny
wzory z serwetki, które będziemy przyklejać
nożyczki

Wykonanie:
1. Na początek przecieramy papierem ściernym wszystkie elementy mebelków, które chcemy odnawiać. Robimy to po to, aby farba, którą będziemy malować, lepiej się trzymała. Po szlifowaniu przecieramy całość wilgotną ściereczką i zostawiamy do wyschnięcia.

2. Zaczynamy malowanie. Możemy spróbować pędzlem, ale duże płaskie powierzchnie o wiele lepiej malować wałkiem - tak jak u nas blat stolika i siedzisko z oparciem krzesełka. Malujemy, zostawiamy do wyschnięcia i malujemy znów. Malujemy tak długo, aż efekt będzie zadowalający. Przy malowaniu wałkiem gąbkowym może to być nawet 6-7 warstw białej farby na blacie stolika (jak było w naszym przypadku) lub 2 warstwy przy malowaniu pędzlem ciemnoszarą farbą nóżek od stolika i krzesełek.

odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą

odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą

3. Gdy już pomalujemy i całość dobrze wyschnie (najlepiej na drugi dzień) możemy zacząć przygotowywać wzory do decoupage. Wycinamy nożyczkami nasze dekoracje lub delikatnie obrysowujemy wilgotnym pędzelkiem wzór i wyrywamy. Odrywamy pozostałe dwie warstwy serwetki, które wyrzucamy. Zostawiamy tylko wierzchnią warstwę serwetki z nadrukiem.

4. Tak przygotowane motywy z serwetki możemy przyklejać na mebelki. Czyli szerokim pędzlem nakładamy klej do decoupage na serwetkę zdecydowanym acz delikatnym pociągnięciem. Zaczynamy od środka wzoru i kierujemy na zewnątrz. Możemy delikatnie poprawić, ale musimy uważać, bo serwetka jest bardzo delikatna.

odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą

5. Lakierujemy. Możemy przeszlifować papierem ściernym te miejsca, w których są obrazki i lakierujemy po raz kolejny. A jeśli chcemy, żeby nasz stolik był gładziutki jak pupcia niemowlęcia, to możemy szlifować i lakierować te miejsca nawet i 5 czy 6 razy.

6. I gotowe!!!

odnawianie stolika, renowacja mebli, gospodyni z wizytą

Zobacz także:

Gospodyni z wizytą u czytelników już kilka razy była,
ale jak się okazuje - to nie zalicza się do cyklu, bo nie było wtedy takiego pomysłu :D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 dobra gospodyni dom wesołym czyni , Blogger