Girlanda na okno - śnieżynki diy

Białe święta Bożego Narodzenia to od wielu lat niespełnione marzenie, bo ciągle pada deszcz :(
My też chciałybyśmy, aby na święta spadł śnieg, ale nie umiemy zaklinać pogody,
więc pozostaje nam tylko ozdobić mieszkanie białymi, świątecznymi dekoracjami, 
czyli taką namiastką białych świąt w domu.


I tak zamiast przez okno patrzeć na padający śnieg, obserwujemy zawieszoną na oknie girlandę ze śnieżynek, 
które pięknie odbijają światło i skrzą się niczym ten prawdziwy śnieg.Świąteczna dekoracja, którą prezentujemy, jest prosta, tania i efektowna. Girlanda składa się z trzech białych oszronionych białym brokatem śnieżynek zawieszonych na białej wstążce. Ale też bardzo łatwo ją dostosować do swojego domu - bo wcale nie musi być ani biała ani zawieszona na wstążce!


Do zrobienia takiej świątecznej dekoracji potrzebne będą:


  • drewniane śnieżynki ze sklejki (u nas są śnieżynki 9 cm i 12 cm)
  • biała farba
  • biały brokat
  • klej, który po wyschnięciu robi się przezroczysty (my mamy klej PVA)
  • biała wstążka
  • haczyki do zawieszenia w oknie


Wykonanie:


1. Śnieżynki mają jeden otwór na przewleczenie sznureczka. Musimy dorobić im drugi po przeciwnej stronie, by móc przymocować kolejną śnieżynkę. Najlepiej wywiercić w drewnie otwór wiertarką.
2. Śnieżynki malujemy na wybrany kolor - dowolną farbą (w spreju, akrylową, czy inną farbą do drewna). Nasze pomalowałyśmy białą w połysku farbą w spreju.

  

3. Śnieżynki smarujemy klejem, który po wyschnięciu robi się przezroczysty (większość klejów do różnych materiałów ma tę właściwość) i obsypujemy obficie brokatem. Nadmiar brokatu strząsamy ze śnieżynki i używamy go do obsypania kolejnej śnieżynki. Z obu stron śnieżynka powinna być udekorowana.
4. Gdy klej wyschnie przewlekamy wstążkę przez otworki. W jednej skrajnej robimy wstążkę z pętelką, na której będziemy zawieszać naszą girlandę w oknie.

  

5. Zawieszamy w oknie (nie mamy zasłon, więc nie mamy karniszy). Wykorzystałyśmy haczyki Tesa, by nie wiercić w ścianie dziur (trzyma się dobrze o ile koty się tym nie zainteresują).

 

Porada


  1. Oczywiście można wyciąć śnieżynki z grubego kartonu i pomalować je na dowolny kolor i obsypać dowolnym kolorem brokatu - gwarantujemy, że będzie pięknie wyglądać :)
  2. Nasze śnieżynki mają dodatkowo dekoracje na wstążce - białe minigwiazdeczki i przezroczyste kryształki. Ale równie dobrze śnieżynki wyglądałyby zawieszone na żyłce lub naturalnym sznurku.
  3. Również można zawiesić girlandę na karniszu (jeśli go mamy), wtedy żadnych haczyków nie potrzebujemy.
  4. Możliwości jest naprawdę wiele! Wystarczy dobry pomysł :)

 

Mam nadzieję, że ta prosta dekoracja przekona cię

do zrobienia takiej w domu

4 komentarze:

Copyright © 2016 dobra gospodyni dom wesołym czyni , Blogger