Kalendarz na ścianę DIY i prezent dla ciebie

Nowy rok i nowe cele, plany, postanowienia...
Choć uważamy się za osoby zorganizowane, to jednak, żeby w tym wytrwać, potrzebujemy czegoś, co będzie nam przypominać o zadaniach.
Najlepszym narzędziem jest kalendarz. I to taki wiszący na ścianie w kuchni - w końcu jest to miejsce, do którego kilka razy dziennie zaglądamy. Wystarczy rzut oka na kalendarz i na notatkę - i już o niczym nie zapomnimy.

kalendarz na 2018 rok, kalendarz DIY


Kalendarz w formie plannera stosujemy już od czerwca ubiegłego roku, więc nawyk wpisywania spraw ważnych i tych mniej ważnych już mamy. Rozwiązanie bardzo się nam spodobało, a przede wszystkim sprawdziło. Dlatego postanowiłyśmy pomysł trochę rozwinąć.

Nowy planner na nowy rok potrzebuje odpowiedniej oprawy, czyli zamiast kartek papieru zawieszonych na plastikowym haczyku - drewniana podstawa z klipsem! Wygodnie, ładnie i estetycznie.

Jak zrobić kalendarz naścienny?


Potrzebujemy:

podkładka drewniana lub sklejkowa o wymiarach większych niż A4 - my mamy taką o wymiarze .
stara podkładka z klipsem do dokumentów
haczyk do zawieszenia na ścianie
wstążka
malutkie wkręciki do przymocowania klipsa
wiertarka

Wykonanie:

1. Drewnianą podkładkę - jeśli jest surowa - malujemy lub lakierujemy - w zależności, jaki chcemy uzyskać efekt. Nasza podkładka to  pokrywka od skrzynki po winie zabejcowana, pomalowana na biało, przetarta papierem ściernym i polakierowana.

2. Ze starej podkładki z klipsem potrzebujemy klipsa. Aby materiał dobrze pracował, a przede wszystkim, by drewno się nie wyrobiło od odciskania klipsa, wycinamy część tektury, na której jest klips. Taki na szerokość około 5 cm. Klips mocujemy do podkładki, oczywiście przymierzając klips do podkładki razem z kalendarzem (aby było równo). Malutkimi wkrętami przymocowujemy tekturę z klipsem do drewnianej podkładki.

kalendarz naścienny 

planner kalendarz

3. Następnie w dwóch rogach wiercimy otworki na tasiemkę do zawieszenia na ścianie. Przewlekamy tasiemkę i zawiązujemy supełki. Końcówki tasiemki przypalamy, by się ona nie strzępiła.

planner planner

4. W odpowiednim miejscu wiercimy dziurę w ścianie, wkładamy kołeczek i wkręcamy haczyk.
5. Gotowy kalendarz wieszamy na haczyku na ścianie. Długopis lub flamaster możemy położyć na klipsie, więc zawsze będzie pod ręką. I gotowe!

kalendarz naścienny kalendarz diy


Możemy teraz bez przeszkód planować nowy rok!

A teraz prezent!

Mamy dla Ciebie planner dobrej gospodyni! Możesz go pobrać TUTAJ
Jest to przygotowany do wydruku plik w PDF - 12 stron A4, czyli każdy miesiąc 2018 roku i każdy dzień w kratce z miejscem na notatkę i plan.
Pamiętaj, aby wpisać daty urodzin bliskich, rocznice, szczepienia zwierzaków, przegląd samochodu, urlop i inne ważne wydarzenia, o których nie można zapomnieć.

kalendarz diy

Szczęśliwego nowego roku życzy dobra gospodyni!!!

2 komentarze:

  1. Dzięki. Pobrałam sobie planner i zamierzam go druknąć i zrobić swój kalendarz :)
    Zdrowia życzę na ten rok, bo ono jest najważniejsze!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie cudowny ;) chyba zabiorę się do pracy i też taki zrobię ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 dobra gospodyni dom wesołym czyni , Blogger