Rozpieszczamy zwierzaki domowe - test naturalnych przysmaków od KrakVet

Wzięłam udział w kolejnej edycji testowania produktów od KrakVet.pl
Dostałam całe pudełko smakołyków dla piesy i kotów Natural Snack! 
Zwierzaki szczęśliwe, a ja zabrałam się od razu za czytanie - co to? jaki skład? jak podawać? 

testowanie od krakvet

Moje wnioski są następujące:


1. Ładne opakowanie

W końcu to my kupujemy, a jako konsumenci zwracamy uwagę na to, jak jest zapakowane. Zwierzakom wszystko jedno, ale mnie bardziej podobają się przysmaki w opakowaniu papierowym niż foliowym - jakoś tak bardziej naturalnie wyglądają i wygodniej się otwierają.

testowanie od krakvet

2. Kolory

Kocia linia naturalnych smakołyków jest niebieska. Psie przysmaki mają opakowania bądź etykietki żółte. Ale w pierwszej chwili opakowania papierowe rozróżniałam małym szkicem kota lub psa. Kocich przysmaków są trzy rodzaje. Psich jest siedem.

testowanie od krakvet

3. Cena 

Ceny przysmaków są zróżnicowane - od 7,2 aż do 16,20. Opakowania zawierają 80 g produktu. W przypadku kosteczek czy paseczków mięsnych jest to niewiele, ale za to drobnych smakołyków jest sporo. 

testowanie od krakvet

4. Podawanie

W każdym przypadku są to produkty wysokobiałkowe, więc musimy uważać z ilością podawanych przysmaków, zbilansować z podawaną zwierzakom karmą, ilością ruchu naszych pupili oraz - co każdy właściciel zwierza wie - zapewnić stały dostęp do świeżej wody. Na opakowaniu jest napisane dawkowanie - do 10 sztuk dziennie, bez rozróżnienia wielkości. Z tym nie zgodziłabym się - wolę raczej odmierzyć wagowo ilość podanych przysmaków niż podać przykładowo całe opakowanie pasków kurczaka, bo w opakowaniu jest 4-5 sztuk... Więc dawkowanie z rozwagą! 

5. Przechowywanie

Ale problem z dawkowaniem na tym się nie kończy! Z racji że są to produkty naturalne, mięsne, to opakowanie po otwarciu trzeba przechowywać w lodówce, a na dodatek nie dłużej niż 48 godzin! Jak mam kotom podawać po 10 sztuk drobnych przekąsek dziennie, gdy w opakowaniu jest z 60 czy 80 sztuk? Więc podajemy więcej lub dłużej, albo wyrzucamy pół opakowania. Przetestowałam też trzymanie dłużej niż 48 godzin. No i po dwukrotnie dłuższym czasie, czyli po 4 dniach, kabanoski już nieprzyjemnie pachniały i zaczynały być obślizgłe - czyli faktycznie są to produkty naturalne :) 

testowanie od krakvet

6. Skład

Najważniejsze jednak dla tych smakołyków jest to, że są to produkty naturalne, a zawartość mięsa w większości rodzajów to 96,8%! Skład do 100% uzupełniają sól (0,2%), gliceryna (1,5%) oraz sorbitol (1,5%). Ponadto przysmaki ładnie pachną. Dla mnie super! Mam gotową, zdrową przekąskę dla zwierząt w niewielkim opakowaniu! A i zwierzakom też smakuje :) 

testowanie od krakvet


A wnioski po podaniu zwierzakom?


1. Birmina

Piesa zwykle dostaje przysmak za wykonanie zadania, elementu posłuszeństwa (siad, waruj, piątka...). No i klaps... Tak się rozprasza, gdy poczuje zapach tych krakvetowych przysmaków, że wszystko robi na raz :)

testowanie od krakvet

2. Kira i Zaza

Koty, jak to koty... Dziś jedzą, jutro nie zjedzą, ale potem znowu będą jeść. Może akurat o niewłaściwej godzinie im podałam? Obudziłam? Przerwałam bardzo ważne wylegiwanie się na łóżku? Nie wiem... Koty to koty, a bardziej Kira to Kira, bo Zaza - mały głodomór uwielbia mięsko i nie marudzi :) Nawet psie smakołyki jej smakują - jak widać niżej - wcina paski kaczki aż jej się uszy trzęsą!

testowanie od krakvet

Zwierzaki testowały:


Koty i piesa dostały do testowania od KrakVet.pl wodę Aqua Pro Animale Premium oraz karmę Petvita

testowanie od Krakvet testowanie od krakvet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 dobra gospodyni dom wesołym czyni , Blogger