Jak ozdobić własnoręcznie świece (decoupage na świecy)

Idą święta. A wraz z nimi powinniśmy pamiętać o prezentach.

 

Dlatego chcę przedstawić Wam pomysł na szybki i niedrogi prezent, upominek. Choć jest to też prezent uniwersalny, nie tylko na święta. Możemy wręczyć własnoręcznie ozdobioną świecę na różne okazje - urodziny, imieniny, walentynki, parapetówkę...
Sposób na zdobienie świec metodą "suszarkową" jest też świetnym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z decoupage - proste, łatwe, szybkie i efektowne!


Potrzebne jest tylko to, co zwykle mamy już w domu:


 
  • świeca-walec - biała lub kremowa, im większa tym lepiej
  • serwetka papierowa z wybranym motywem
  • papier do pieczenia
  • suszarka do włosów
1. Na początek wybieramy motyw z serwetki. Wycinamy nożyczkami i rozdzielamy warstwy serwetki zostawiając tylko jedną, górną warstwę. Albo z grubsza wycinamy nożyczkami, rozdzielamy warstwy i z górnej wydzieramy delikatnie obrysowując pędzelkiem z wodą potrzebny nam rysunek.

 
(dopasowanie motywu do świecy i rozdzielenie warstw serwetki)

2. Dopasowujemy wzór do świecy. Gdy już jest dopasowany, możemy pędzelkiem namoczonym w wodzie delikatnie kropnąć na serwetkę - utrzyma się w miejscu, nie przesunie. Wycinamy z papieru do pieczenia kawałek większy niż obwód świecy i wielkość motywu na serwetce. Przykładamy do świecy z motywem.

 
(dopasowywanie papieru do pieczenia do świecy i motywu)
 
(utrzymanie w jednym miejscu motywu przed przyłożeniem papieru oraz wtopieniem w świecę)

3. Teraz bierzemy suszarkę i grzejemy. Grzejemy tak długo, aż nasz motyw wtopi się w świecę i nie będzie widać jaśniejszych plam. Możemy delikatnie (ale naprawdę delikatnie) dociskać palcami wzór do świecy. Delikatnie, by nie zostawić odbitych odcisków palców na świecy.
Papier do pieczenia utrzymuje motyw w miejscu oraz chroni otoczenie naszej pracy przed rozpuszczonym woskiem. Dzięki temu też łatwiej trzymać świecę w ręku, bo możemy chwycić za papier.

(ogrzewanie suszarką wosku na świecy i wtapianie motywu z serwetki)

 
(pierwsze zdjęcie - jasne plamki, jeszcze trzeba wtapiać, drugie zdjęcie - motyw całkowicie wtopiony)

4. Możemy podglądać naszą pracę w trakcie wtapiania. Ale musimy też uważać, by za bardzo nie rozgrzać świecy, bo straci kształt, może też pobrudzić miejsce pracy. Oraz możemy się poparzyć. Ale praca jest przyjemna i odpowiednia na taką pogodę - bo na pewno będzie nam ciepło :)
Możemy dodatkowo ozdobić świecę tasiemkami, perełkami w płynie lub narysować wzorek/kropki lakierem do paznokci.

5. Na koniec wystarczy zapakować w folię i prezent gotowy!

 1 komentarz:

Copyright © 2016 dobra gospodyni dom wesołym czyni , Blogger