Sprzątamy dekoracje bożonarodzeniowe

Nasza choinka już rozebrana, a ozdoby ułożone w kartonie i schowane - czekają do kolejnej Gwiazdki.

 po świętach po świętach choinka.rar

W moim domu zawsze tak się powtarzało, że święta Bożego Narodzenia trwają do Gromnicznej. 
A dlaczego akurat do 2 lutego trwa okres świąteczny, skoro w sklepach już po świętach znikają dekoracje? Dlatego że w tradycji chrześcijańskiej okres bożonarodzeniowy trwa 40 dni, kończy się świętem Ofiarowania Pańskiego, czyli potocznie zwanym Matki Boskiej Gromnicznej.

Tak, jak w naszych domach chowamy ozdoby bożonarodzeniowe, tak samo jest w miastach, do drugiego lutego ostatecznie powinny zniknąć dekoracje świąteczne - choinki, lampki, szopki bożonarodzeniowe itp. Jak również w kościołach, zaprzestaje się śpiewania kolęd, a po 2 lutego księża nie powinni już chodzić z wizytami duszpasterskimi, czyli potocznie zwanymi "kolędą".

Dekoracje świąteczne


Tak kończy się okres świąteczny - sprzątaniem i chowaniem choinki (oczywiście te sztuczne, bo żywa raczej nie wytrzyma tyle) oraz wszelakie ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe. Niech czekają do przyszłych świąt!

po świętach


My też w naszym domu sprzątamy pozostałe dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe z końcem okresu świątecznego. Chowamy do pudeł stroiki, bombki, gwiazdki... A ty, jeśli masz jeszcze sztuczną choinkę, to ją rozbierz, bo po takim czasie już naprawdę powinna się ona już choćby znudzić :)

Choinka

My co roku mamy żywą choinkę. Problem jest, gdy drzewko zaczyna usychać. Co zrobić z choinką, gdy już igły się sypią? Jak ją wynieść z mieszkania i przy okazji nie obsypać igłami pokoju, korytarza, klatki schodowej - czyli całej ścieżki od miejsca, gdzie stała w domu, aż do śmietnika? Wyrzucanie przez okno to już gruba przesada! U nas jest "choinka.rar"

Może i trwa to troszkę dłużej, niż wyrzucanie przez okno, ale jednak tak jest i wygodniej, i czyściej, i tak jakoś bardziej elegancko :) Nasza choinka jest pokawałkowana i spakowana w kartonik. Łatwo taką sprzątnąć, łatwo wynieść. 

po świętach choinka.rar po świętach choinka.rar po świętach choinka.rar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 dobra gospodyni dom wesołym czyni , Blogger